Home / Haber / Hollanda’dan Düğün Konvoyuna Ceza

Hollanda’dan Düğün Konvoyuna Ceza

Belçika’da geçtiğimiz yıllarda büyük tartışmalardan sonra yargıya intikal eden “Türkiye usulü düğün konvoyu” Hollanda’nın Lahey kentinde de şikayet konusu oldu.

Polis, onlarca araçtan oluşan Türkiye kökenli çiftin düğün konvoyuna, binlerce euro trafik cezası kesti. Hollanda’nın en sakin kentlerinden olan Lahey’deki Willem Witsenplein civarında oturanlar, pazar sabahı alışkın olmadıkları klakson sesi ve Türkiye usulü düğün konvoyu ile güne başladılar. Bir çok kişi polisi arayarak, “gürültü, trafik ihlali, pencereden sarkma ve gereksiz yere sol şeridi ihlal etme” gibi şikayetlerde bulundu.

Gelin arabasının önü, polis ekipleri tarafından Wassenaar kasabası yakınlarında kesildi. En az 15 araçtan oluşan konvoydaki bütün sürücülere, farklı suçlardan ayrı ayrı ceza kesildi.

Binlerce euro ceza

Hollanda'dan ceza

Hollanda’da, kırmızı ışıkta geçmenin cezası 230 euro. Öndeki aracı yakından takip etmek 280 euro, gereksiz yere sol şeridi ihlal etmek 140 euro, sağdan sollamak 230 euro, yayalara engel olmak 370, karşıdan helen araca yol vermemek de 270 euro cezaya tabii.

Lahey polisi, insanların mutlu günlerinde güzel düğün fotoğrafı ve anısı elde etme çabalarını anlayışla karşıladıklarını belirtilerek, “Ama bunu yaparken de trafik kurallarına uyulması gerektiğini unutmayın” dedi

About Otomobil Uzmanı

Check Also

İlyas Salman’ın Sarı kızı: Anıt mezar W116

Adalet Ağaoğlu’nun Fikrimin İnce Gülü romanından uyarlanan ve İlyas Salman’ın oynadığı Sarı Mercedes filmini bir …

Bir cevap yazın