Home / Kategorisiz / Renault Geleceğin Aracı EZ-GO’yu Tanıttı “Robot Taksi”

Renault Geleceğin Aracı EZ-GO’yu Tanıttı “Robot Taksi”

Renault, Cenevre Otomobil Fuarı’nda EZ-GO konsepti “Robot Taksi”nin tanıtımını gerçekleştirdi.

robot taksi1

EZ-GO, insanların sabit veya mobil bir konumdan araç çağırmalarını sağlayan elektrikli, otonom ve paylaşımlı bir “robot taksi” konseptidir. EZ-GO konsept model, trafiği yoğun şehirlerde seyahat etmenin yeni yöntemini ortaya koyuyor.

Bir uygulama üzerinden veya şehir içindeki sabit istasyonlardan çağrılabilen robot araç, özel araçların konforuyla, toplu taşımanın verimliliğini, güvenliğini ve araç kullanma kaygısından uzak olma imkanını sunuyor.

robot taksi2

 

 

 

 

 

4. seviye otonom sürüş becerisine sahip olan EZ-GO, öndeki araçla olan takip mesafesini kontrol ederek şeritte kalabiliyor, şerit değiştirebiliyor. Olağanüstü bir durum meydana geldiğinde ise kendi başına veya takip merkezine bağlanarak güvenli bir konuma yönlenebiliyor.

robot taksi3

EZ-GO modelin inovatif tasarımı, otonom sistem sensörlerinin görüş alanını maksimuma çıkarmak ve güneş ışığının panoramik tavan camından içeri girmesini sağlamak için tasarlandı. EZ-GO’daki biniş rampası yürüyerek veya tekerlekli sandalyeyle araca binmeyi kolaylaştırıyor. EZ-GO’nun özellikleri, Renault’nun ana felsefesi olan “Easy Life / Kolay Yaşam”ı geleceğe taşıyor.robot taksi4

Kurumsal Tasarım Direktörü Laurens van den Acker, ”Renault EZ-GO’yu şehirler için ikonik bir simge olarak tasarladık. Bu elektrikli, otonom konsept herkes için paylaşımlı ulaşımın pozitif potansiyel etkisinin keşfedilmesini sağlıyor. Görsel çekiciliğinin ve şehir içine entegrasyonunun yanı sıra, daha önce görülmemiş 360 derece açık penceresi sayesinde yolcular rahat bir sürüşün ve şehir manzarasının tadını çıkarabilecekler” dedi.robot taksi5 robot taksi6 robot taksi7 robot taksi8 robot taksi9 robot taksi10 robot taksi11 robot taksi12

 

About Otomobil Habercisi

Check Also

2018’İN EN PAHALI 10 OTOMOBİLİ

Bir zamanlar yalnızca ulaşım aracı olarak kullanılan otomobiller de bugün daha farklı özellikler aranmakta. Konfor, …

Bir cevap yazın