Home / İncelemeler / 2019 Yeni Mitsubishi L200

2019 Yeni Mitsubishi L200

Üretimi 1978 yılında başlayan Mitsubishi L200 kendini yeniledi. Yeni kasasıyla 2019 yeni Mitsubishi L200 yavaştan sesini duyurmaya başladı.

mitsubishi L200

Mitsubishi L200, pick-up dünyasında Ford Ranger, Nissan Navara, Volkswagen Amarok, Toyota Hilux gibi rakiplerle daha iyi mücadele etmek adına tasarımda belirli değişim yaptığını dikkat çekiyor. Dış dizayndaki yenilikler arasında “Dynamic Shield” ön ızgara, genişletilmiş çamurluklar, elden geçirilmiş arka tampon ve güncellenen stop lambaları yer alıyor.

mitsubishi L200

Çakıl, Çamur/Kar, Kum ve Kaya gibi modlara sahip off-road modu ise 2019 yılıyla gelen bir diğer yenilik. Motor gücünün kullanımını, şanzıman ayarlarını ve frenleme kontrollerini yapan bu mod sayesinde zorlu arazi koşullarında tekerleklerdeki kaymayı en aza indirecek. Yokuş İniş Kontrolü donanımı ise dik açılı zeminlerde aracın hızını kontrol edecek.

 

Makyajlı L200’ün güvenlik sistemide oldukça iyi. Ön Çarpışma Önleme Asistanı, Ultrasonik Yanlış İvmelenme Önleme sistemi, Kör Nokta Uyarı Sistemi, Arka Çapraz Trafik Uyarısı gibi donanımlar da yeni L200’de mevcut.  Ultrasonik Önleme Sistemi insan ve araçları algılayarak buna göre tepki verecek. İvmelenme önleyici, dar ve sıkışık alanlarda yanlışlıkla gaza basınca kaza yaşanma ihtimalini azaltması hedefleniyor.

Motor ve şanzıman konusunda pek açıklama yapmayan Mitsubishi, otomatik vites kutusunu 6’ya çıkarıyor. Ön diskleri büyütülen L200’ün büyütülen arka amortisörleri asfalt üzerinde sürüş kalitesini iyileştirecek.

2019 Mitsubishi L200’ün Tayland satışları 17 Kasım’da başlayacak ve ileri aşamada 150’den fazla ülkeye adım atacak.

mitsubishi L200

About Otomobil Uzmanı

Check Also

Tazyikli Su İle Paramparça olan Peugeot 206

Mal canın yongası derler ve bu nedenle otomobillerimize çok iyi bakarız, temizliğine özen gösteririz. Bazen …

Bir cevap yazın