Home / Kategorisiz / Bakan Naci Ağbal’dan hurda araçlar hakkında açıklama

Bakan Naci Ağbal’dan hurda araçlar hakkında açıklama

Bakan Ağbal’dan hurda araçlar hakkında açıklama

Maliye bakanımız Sn Naci Ağbal , hurda araç teşviki konusunda konuştu “Yasa çıkar çıkmaz bu konuyla ilgili Bakanlar Kurulu kararını da çıkaracağız” şeklinde bir açıklama yaptı.

Bakan Naci Ağbal, bir gazetecinin ,”otomotivdeki hurda teşviğinin çok cezbedici olmadığı söyleniyor.Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz.Bir güncelleme gelir mi? ” cümlesinede şu şekilde yanıt verdi: “Piyasa heyecanla hurda teşvik düzenlemesini bekliyor. Heyecanlandırmadığı veya beklentilere uygun olmadığını kim söylüyormuş? O sizin söylediğiniz bir şey. Şu anda piyasa oyuncuları, piyasadaki herkes hurda teşviğine ilişkin düzenlemenin bir an önce hayata geçmesini bekliyor. İnşallah haftaya salı günü Genel Kurul’da torba yasanın görüşmelerine başlıyoruz. Yasa çıkar çıkmaz bu konuyla ilgili Bakanlar Kurulu kararını da çıkaracağız.

Bakan Naci Ağbal ,bu düzenlemenin 2018-2019 ‘da piyasada ciddi bir hareket meydana getireceğini savunurken özellikle “yerli otomotiv sektörünün kapasitesinin arttırılması  adına sürekli görüşmeler halindeyiz.Herkes bana, Bu yasa ne zaman çıkacak , heyecanla bekliyoruz.diye soruyor” vatandaşımız ! 10 bin lira ÖTV teşviğinin ne anlama geldiğini gayet iyi biliyor dedi.

Akıllara takılan bir diğer soru ise

Hurda Araç Yasası Ne Zaman Çıkacak?

bakan-agbaldan-hurda-arac-aciklamasi-Naci Ağbal

Hurda yasası 2018 kapsamında hurdaya ayrılacak araçların vergi, ceza, icra, banka borçları silinebilmesi bekleniyor.

Tasarının hurda araç teşvikine ilişkin maddesi de kabul edildi. 31 Aralık 2019’a kadar 16 yaş ve üzerindeki tır çekicileri, otomobil, panelvan, minibüs, midibüs, otobüs, kamyonet ve kamyonlarını trafikten sildiren, bu aracını imha merkezlerine teslim eden veya yurt dışına ihraç eden vatandaşlar, bunun karşılığında yeni alacağı aynı cinsten araç için 10 bin liraya kadar ÖTV teşviki alabilecek.

 

ek-4-hurda-araç-teslim-tutanağı-örneği-Naci Ağbal ek-4-hurda-araç-teslim-tutanağı-örneği-Naci Ağbal

Şu yazılarımızada göz atabilirsiniz ;

Cenevre Fuarından Otomotiv Dünyasına 110 Yeni Model

Fiat Dizel Otomobillere Veda Ediyor

Kaynak : DHA

About dursunyartasi

Check Also

2018’İN EN PAHALI 10 OTOMOBİLİ

Bir zamanlar yalnızca ulaşım aracı olarak kullanılan otomobiller de bugün daha farklı özellikler aranmakta. Konfor, …

Bir cevap yazın