Home / Kategorisiz / DÜNYADA TEK O DA TÜRK YAPIMI

DÜNYADA TEK O DA TÜRK YAPIMI

Bütün dünya Türklerin yaptığı otomobili konuşuyor. Hem iç hem de dış tasarımı Türk firmaya ait olan özel tasarım Mercedes Vito’yu satın almak için dünya milyarderleri sıraya girdi. Bu Mercedes Vito’nun özelliği ise 27 cm uzatılarak ultra lüks bir Maybach’a dönüşmüş olması.

Dünyada bir tane var onu da Türkler yaptı!

Fransa’daki bir müşteri için özel olarak tasarlanan Vito, Türkiye’de %100 el işçiliği ile üretildi. Araç geçtiğimiz günlerde Fransa sokaklarında boy göstermeye başlamasıyla tüm dikkatleri üzerine çekti.

Özellikle Paris’te aracı görenler büyük ilgi gösterdi. Amerika’dan Rusya’ya tüm dünya basınında haberlere konu oldu.

Milyarderler sırada

Otomobili satın almak için Paris Saint Germain futbol kulübünün başkanı Nasır El-Halifi de dâhil olmak üzere dünyanın önde gelen milyarderleri sıraya girenler arasında.

Maybach olarak tasarlandı

Tasarım için Mercedes’in V-Class (Vito) modeli kullanıldı. Ancak Ertex Otomotiv bu otomobili, ultra lüks bir Maybach olarak yeniden tasarladı.

El yapımı doğal ahşap kullanıldı

Aracın önünde, arkasında, jantlarında ve koltuklarında Maybach logosu yer alıyor. Elektronik olarak kumanda edilen, birbirinden bağımsız dört ayrı koltuk, bej rengi deri döşemeye sahip. İç döşemede el yapımı doğal ahşap kaplama ve Alcantara kullanıldı.

Ses geçirmez kaplama

Araçta sürücü mahalli ile VIP alanını birbirinden ayırarak ses geçirmez bir mahremiyet alanı oluşturma görevi de gören, kapanıp açılabilir 32 inç (81 ekran) bir LED TV de yer alıyor.

About Otomobil Uzmanı

Check Also

kış lastiği uygulaması

KIŞ LASTİĞİ UYGULAMASI NE ZAMAN BAŞLIYOR!

Kış lastiği uygulaması ne zaman başlıyor ve cezası ne kadar? Kış lastiği uygulaması Ulaştırma, Denizcilik …

Bir cevap yazın