Home / Kategorisiz / Fiat Dizel Otomobillere Veda Ediyor

Fiat Dizel Otomobillere Veda Ediyor

Fiat dizel otomobillere veda ediyor.

Geçtiğimiz yıl dizel motor üretmeme kararı alan Toyota’dan sonra şimdide dizel motor üretiminde bir dev olan Fiat’ta bu kararı aldı.  Fiat Chrysler dizel motor talebinde gerileme olduğu ve dizel motorla ilgili ağır yaptırımlardan dolayı 2022 yılına kadar binek araçlarda dizel motor üretimini bırakmayı düşünüyor.

FCA grubunun diğer araçları olan Jeep, Ram, Dodge, Chrysler, Maserati, Alfa Romeo ve Fiat markaların yöneticileri konuyla ilgili yorum yapmak istemedi.

 

Dizel motorlu araçlar için düşünülen yaptırımlar nedeniyle yeni geliştirilen bir motorun satışa sunulabilmesi için 7-8 sene gibi uzun bir süre geçmesi gerekiyor. Sadece yeni üretilecek motorlar değil eski üretim ve hala satışı devam eden motorlarda risk altında.

Ayrıca sigaradan daha zararlı olduğu bilinen dizel motorların üretiminin durması otomobil firmalarının buna alternatif olarak, farklı teknolojiler geliştirmeyi de düşünmeye başlamalarına sebep oldu. Gelecekte elektrikli veya hibrit teknolojiye sahip otomobilleri sıklıkla görebiliriz.

 

 

 

 

 

 

 

 

About Otomobil Uzmanı

Check Also

2018’İN EN PAHALI 10 OTOMOBİLİ

Bir zamanlar yalnızca ulaşım aracı olarak kullanılan otomobiller de bugün daha farklı özellikler aranmakta. Konfor, …

Bir cevap yazın