Home / İncelemeler / İşte 2019 Toyota Yaris Sedan ilk özellikleriyle karşınızda

İşte 2019 Toyota Yaris Sedan ilk özellikleriyle karşınızda

İşte 2019 Toyota Yaris Sedan ilk özellikleriyle karşınızda

Mart ayının en çok konuşulan markalarından birisi olan Toyota, yeni jenerasyon Auris ve Corolla hatchack tanıtımlarıyla kendisinden uzun bir süredir beklenilen atılımı gerçekleştiriyor. Amerika başta olmak üzere çevre pazarlarda sunduğu modellerde ciddi tasarım değişikliğine giden Toyota, sınıfının en asi jenerasyonuyla karşımıza çıkıyor.

Donanım Özellikleri

2019 yılıyla birlikte L, LE, XLE olmak üzere üç farklı donanım paketiyle satın alınabilecek olan Yaris Sedan’ın en önemli detaylarından biri tüm donanımlarında elektrikli aynalar standart olarak sunuluyor olmasıdır. Donanım paketleri yükseldikçe krom ve piyano black gibi dokunuşlarla zenginleştirilen modelde, ısıtmalı aynalar, LED ışıklandırma, sis lambaları, ve 16 inç jant seti dış aksamda değişiklik gösteriyor. Aracın içerisine girdiğimizde görüyoruz ki oldukça modern ve beklentileri karşılayan bir kokpite sahip. Merkezinde boyutu 7 inç olan multimedya ekranla gelen Yaris Sedan’da sesli komut algılama desteği de sunulmakta. Standart olarak altı hoparlörlü ses sistemini sunan Toyota; anahtarsız giriş, otomatik klima, otomatik silecek,, deri direksiyon, deri dokunuşlu koltuk, otonom acil frenleme, çarpışma uyarı, ve hız sabitleyici seçmiş olduğunuz paketlere göre araca ekliyor.

Motor Özellikleri

Resmi kaynaklardan paylaşılan ilk bilgilere göre kaputunun altında 1,5 litrelik benzinli motor barındırak olan Yaris Sedan, bu motorla 106 beygir güç ve 140 Nm torka sahip olacak. Altı ileri otomatik veya manuel şanzımanla kombin edilebilecek olan bu motora ilerideki zamanlarda hibrit seçeneğinin de eklenmesi bekleniyor. Fiyatıyla ilgili şimdilik herhangi bir bilginin bulunmadığı 2019 Toyota Yaris Sedan, RAV4 ile birlikte standın en gözde modellerden olacağı aşikar. Gelişmeleri otomobilium.net adresimizden takipte kalın.

About Otomobil Habercisi

Check Also

mitsubishi L200

2019 Yeni Mitsubishi L200

Üretimi 1978 yılında başlayan Mitsubishi L200 kendini yeniledi. Yeni kasasıyla 2019 yeni Mitsubishi L200 yavaştan sesini duyurmaya başladı. Mitsubishi …

Bir cevap yazın