Home / Haber / Kia Stinger Artık Bizimle

Kia Stinger Artık Bizimle

Kia Stinger artık bizimle.

Koreli otomobil üreticisi Kia’nın sportif sedanı Stinger artık Türkiye’de. Kia Stinger özellikleri ile olduğu kadar fiyatıyla da dikkat çekiyor.

kia stinger

4830 mm uzunluğa, 1870 mm genişliğe ve 1400 mm yüksekliğe sahip. Aracın aks mesafesi ise 2905 mm ile geniş bir diz mesafesi sunuyor . 2 litrelik motorundan 353 nm tork değeri sunan otomobil, 8 ileri otomatik şanzımanlı seçeneği ile satışa sunuldu. Sadece 255 beygir gücündeki 2.0 litrelik benzinli motoru ve GT Line donanım seçeneği ile satışa sunuluyor . Maksimum hızı 233 km/s olan otomobil, 6 saniyede 100 km/s hıza ulaşabiliyor. Motor hacminden dolayı yüksek vergi diliminde kalan aracın küçük hacimli motor versiyonu bulunmuyor. 2.2 litrelik dizel ve 3 litrelik benzinli versiyonların hacimleri de halihazırda satılan versiyondan daha yüksek olduğu için Türkiye’ye getirilmesi öngörülmüyor.

Kabininin içerisinde pek çok yeni donanıma sahip olan Stinger, Uvo 3 bilgi eğlence sistemini kullanıyor. Stinger standart olarak; 5 farklı sürüş modu, yağmur sensörü, ön ve arka park sensörleri, ısıtmalı direksiyon simidi, 7 inçlik bilgi eğlence ekranı, navigasyon, arka görüş kamerası, elektrikli park freni ve kablosuz şarj gibi donanımlar ile birlikte satışa sunuluyor.

Stinger’ın ülkemizdeki tek versiyonu 550.000 TL’lik fiyat etiketine sahip olacak. Stinger Türkiye’de 5 yıl veya 150 bin kilometre garantisi ile satışa sunuluyor. Özel siparişler ile alınabilecek olan Stinger, Kia’nın bugüne kadar ürettiği diğer araçlardan daha farklı bir konumda. Önümüzdeki günlerde piyasada ne kadar ses getirdiğini hep birlikte göreceğiz.

 

 

 

About Otomobil Uzmanı

Check Also

LPG’li Araç Sahiplerine Müjde!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kapalı otoparklara kabul edilmeyen LPG’li …

Bir cevap yazın