Koltuktaki sigara yanığı nasıl tamir edilir ?


-1

Koltuktaki sigara yanığı nasıl tamir edilir ?

Araba koltuğundaki sigara yanığı araç sahiplerinin moralini bozsa da tamir etmenin yolu var.

Araç sahipleri için en sinir bozucu durumlardan biri de koltuğa sigara külünün düşmesi. Hele bir de siz arabada içmeyenlerden olup da, eş dost bunu yaptıysa yandı gülüm keten helva! Ancak hemen karalar bağlamayın. Bu sorun her ne kadar ilk anda komple değişim fikrini akla getirse de tamir etmenin yolları bulunuyor.

Peki, koltuktaki sigara yanığı nasıl geçer?

Öncelikle bu konuda hizmet veren yerler var. Sonax gibi… Ancak kendiniz tamir etmek isterseniz, şu yolu izleyin.

Sigara yanığı olan bölgeyi sabunlu suyla yıkanmış bezle silin. Böylece yağın oluşturduğu is lekesinden kurtulursunuz. Sabunlu bezle sildikten sonra da yanan bölgeyi daha net görürsünüz.

Daha sonra koltukta sigara yanığı olan kısmı kesin. Çünkü sigara külü düştüğü yeri deldikten sonra etrafını sertleştirir. İşte sizin de bu sert olan kısımları koltuktan keserek ayırmanız gerekiyor. Maket bıçağı ya da burun makası kullanabilirsiniz.

Kumaştaki sertleşen kısımları kestikten sonra delik olanı doldurmanız gerekir. Bunun için piyasada macunlar satılıyor. Bu macunlardan alarak delinen bölgeyi doldurun. Spatula işlevi görebilecek (kullanmadığınız kartlar gibi..) bir malzemeyle üzerini düzleyin.

Son olarak kumaş boyası o bölgeyi boyayın. Ancak renk uyumuna dikkat edin. Bunun için kumaş boyasını önce başka bir yerde deneyin.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta, eğer koltuğunuz desenliyse ve yanan yer desenlerin yoğun olduğu bölgeye geldiyse işiniz zor demektir.

İLGİLİ VİDEO

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

-1

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
1
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
1
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir