Home / Kategorisiz / Mercedes X-Class’ın Altı Silindirli Versiyonu: X 350d 4MATIC

Mercedes X-Class’ın Altı Silindirli Versiyonu: X 350d 4MATIC

Mercedes X-Class X 350d 4MATIC sayılı günler kalan Cenevre Fuarında bekleyenleriyle buluşacak. Fuardan sonra ilk olarak Almanyada satışa sunulacak.Türkiyede satışı 2017’nin sonlarında başlayan X-Class, Euro NCAP’ten aldığı beş yıldız ile meraklılarına güven aşılamıştı. Mercedes X-Class X 350d 4MATIC adıyla satışa sunulacak aracın tüm detaylarını açıkladı.

class iç donanım

 

Dört tekerlekten çekiş sistemi, gücün yüzde 60’ını arka bölüme aktarma prensibi  ve beş farklı sürüş modu X-Classta sunuluyor. Comfort, Eco, Sport, Manuel ve Offroad olarak şekillenen 5 mod bulunmakta. Motordaki start/stop özelliği sadece Offroad modunda pasif hale geliyor. Sürüş modlarının dışında arazide aracın yüksekliğini ve çekişini kontrol eden 2 mod bulunmakta. 4H ve 4L olarak şekillenen bu modlar 22 santimetrelik yerden yüksekliği sayesinde 45 derecelik eğim ve 60 santimetrelik sulardan geçmek mümkün.

Türkiye’de 135.000 TL gibi bir başlangıç fiyatıyla kullanıcıların karşısına çıkan dünyanın ilk premium pickup modeli Mercedes X-Class, tanıtımının gerçekleştiği ilk günlerden itibaren ilgi odağındaydı. Almanya’da 53.360 euro‘luk başlangıç fiyatıyla satılacak olan altı silindirli X-Class’ın, Türkiye’ye yaz sonuna doğru gelmesi bekleniyor.
mercedes

About Otomobil Habercisi

Check Also

2018’İN EN PAHALI 10 OTOMOBİLİ

Bir zamanlar yalnızca ulaşım aracı olarak kullanılan otomobiller de bugün daha farklı özellikler aranmakta. Konfor, …

Bir cevap yazın