Home / Haber / Tofaş Değil Audi

Tofaş Değil Audi

Türkiye’de yaklaşık değeri 3.5 milyon TL olan Audi R8, İtalya’da görenleri hayrete düşürdü. İtalya- Avusturya sınırında ıslak yolda VW marka bir minibüsle çarpışan bir Audi R8 tam ortadan ikiye ayrıldı. Suedtirol News haberine göre; Audi ve VW sürücüleri kazada hafif yaralandı.

kaza yapan audi

Audi R8 Coupé modeli üzerinde bulunan 5,2 litrelik V10 motordan 540 hp güç, elde ediliyor.hız tam 320 km/saat, ağırlığı ise 1715 kg olan bu canavarın 0-100 km/saat hızlanması sadece 3,5 saniye sürüyor. V10 Plus modelinde ise aynı hacimli motordan 610 HP güç elde edilirken; son hız 330 km/saat ve ivmelenme değeri 3,2 saniyeye ulaşıyor.

kaza yapan audi

Seri üretimin en gözde modellerinden olan Audi R8 Coupé, tekrar yola asla çıkamayacak hale geldi. Bu kazada  şaşırtıcı olan bir başka konu ise bu kazaya karışan diğer araç VW minibüsün sadece ön kısmında ve sol ön lastiğinde hasar oluşmuş olması.

kaza yapan audi

Gördüğünüz gibi ortadan ikiye ayrılma (yolcuyu güvenli alana fırlatma sistemi) sadece ucuz otomobillerin ya da ülkemizde sıklıkla karşılaştığımız kuş serisi araçların başına gelmiyor. Elbette ki kuş serisi bir araç ile 3,5 milyon TL’lik bu Alman çeliğini bir tutamayız. Ama bildiğimiz tek şey var ki aracın ne kadar pahalı ve güvenli olursa olsun yüksek hızın olduğu yerde sağlam araç yoktur.

 

About Otomobil Uzmanı

Check Also

Yerli Üretim Skoda ve Seat Geliyor

Alman otomobil devi Volkswagen, yeni fabrikasını Türkiye’ye kuracak. Ankara’da yapılan görüşmelerin sonrasında alınan bu kararın …

Bir cevap yazın