Home / Kategorisiz / Yeni Opel Combo 2018 “Hafif Ticari Sınıfına Geri Dönüyor”

Yeni Opel Combo 2018 “Hafif Ticari Sınıfına Geri Dönüyor”

Yeni Opel Combo 2018 “Hafif Ticari Sınıfına Geri Dönüyor”

Yeni Opel Combo 2018

Yeni Opel Combo yeni mimarisi ile hafif ticari sınıfına geri dönüyor. Combo’nun binek versiyonu tüm ihtiyaçları karşılayacak tam bir aile otomobili. Yeni Combolar ihtiyacınıza göre beş yada yedi koltuklu kısa (4,40 m) ve uzun (4,75 m) olacak şekilde isteğinize uygun olarak sipariş verilebilecektir. Combo kışın sürücülerin ellerinin üşümesini düşünerek ısıtmalı deri direksiyon simidi eklemiştir.

Beş koltuklu standart versiyon 597 litre bagaj kapasitesi sunuyor. Daha fazla bagaj hacmine ihtiyaç duyanlar ise 850 litre bagaj hacmi sunan yedi koltuklu uzun versiyonu tercih edebilecekler.Otomatik hız sabitleyici, ihtiyaç halinde önde seyreden aracın hızına uyum sağlıyor. Akıllı hız adaptasyonu, hız işareti tanıma sisteminde yeni bir hız sınırı geldiğinde sürücüyü uyarıyor. Eğer hız sabitleyici ya da hız sınırı aktif ise sürücüye yeni hıza uyum sağlamak isteyip istemediği soruyor. Sürücü yorgunluk tespit sistemi, sürüş tarzını takip ederek sürücünün yorgunluk seviyesini tespit ediyor ve ihtiyaç halinde ara vermesini tavsiye ediyor.

Yeni Opel Combo 2018 “Hafif Ticari Sınıfına Geri Dönüyor”

Yeni Combo çarpıcı dış görünümüyle baş döndürüyor.Sınıfındaki diğer modellerle kıyaslandığında daha kısa ön çıkıntıya ve daha yüksek bir kaputa sahip. Bu nedenle daha dengeli, güçlü ve kendinden emin görünüyor. Önden bakıldığında Opel’in tasarım dilini tamamen yansıttığı görülüyor. Opel’in tipik “çift kanat” gündüz LED farları ön ızgarayla birlikte çarpıcı bir çizgi oluşturuyor ve ortada Opel logosunu saran kanatçıklara uzanıyor. İç mekânda ise sürücü ergonomisi öne çıkıyor. Tüm kontrollere sürücünün kolaylıkla erişebileceği toplu bir tasarım ortaya koyulmuş. Orta konsol üç ana kısıma ayrılıyor. Üst kısımda bilgi-eğlence ekranı bulunuyor. Hemen altında sürücü klima kontrollerine erişebilirken onun altında ise 0.5 litrelik bir şişenin sığabileceği bir saklama gözü bulunuyor.Üstelik yüksek teknolojik sistemiyle ön plana çıkıyor. Combo müşterileri turbo benzinli ve dizel motorlar arasından tercih yapabilecekler. Combo motorlarına beş ve altı ileri manuel şanzımanın yanı sıra sınıfında ilk defa sekiz ileri otomatik şanzıman seçeneği de eşlik edecek. Tamamen kusursuz sürüş keyfi sunmak üzere tasarlanmış olan Combo aynı zamanda yakıt ekonomisi de sağlamak üzere üretildi.

  • Her İhtiyaca Uygun: Beş ya da yedi koltuklu kısa ve uzun versiyon
  • Opel Teknolojisi: Gelişmiş sürüş destek sistemleri ve üstün bilgi-eğlence sistemleri
  • Ekstra Geniş: 597-2.693 litre arası bagaj hacmi
  • Çarpıcı Hakimiyet: Head up Display ve 180 Derece Geri Görüş Kamerası
  • Opel Tasarım Dili: Kaslı ve güçlü tasarım, Opel tarzı LED çift kanat gündüz farları
  • Tamamen Yeni: Yeni mimarisi ile beşinci nesil Combo’nun binek versiyonu kusursuz bir aile aracı
  • 2018 ikinci yarısında geliyor.

About Otomobil Habercisi

Check Also

2018’İN EN PAHALI 10 OTOMOBİLİ

Bir zamanlar yalnızca ulaşım aracı olarak kullanılan otomobiller de bugün daha farklı özellikler aranmakta. Konfor, …

Bir cevap yazın